Opole - Portal stolicy Górnego Śląska – OleOpole.pl
Z regionu

Zamiast grzybów zbierał w lesie narkotyki

W lesie, na terenie powiatu opolskiego, gdzie zatrzymano mężczyznę, znaleziono dobrze zamaskowane skrytki, które jednocześnie były magazynem zawierającym narkotyki w różnej postaci, tj.: płynnej i stałej.

Policyjne czynności na terenie leśnym trwały dwie doby. Były prowadzone także przy wsparciu przewodników z psami tropiącymi z Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku oraz Komendy Miejskiej Policji w Opolu. W ich efekcie ujawniono i zabezpieczono między innymi 200-litrową beczkę wypełnioną roztworem środka psychotropowego w postaci 4CMC (klefedron), przeszło 5 kg substancji psychotropowej 4CMC, 12 kg amfetaminy oraz ponad 8 litrów płynnej amfetaminy (aminy).

Dodatkowo w pomieszczeniach gospodarczych będących w użytkowaniu zatrzymanego, policjanci CBŚP znaleźli narkotyki. Wynikiem przeszukania było zabezpieczenie 9 tys. tabletek 4CMC i przeszło 3 kg marihuany. Funkcjonariusze przejęli także równowartość niemal 600 tys. zł w różnej walucie oraz zabezpieczyli pojazdy podejrzanego. Mienie to objęto następnie przez prokuratora zabezpieczeniem majątkowym.

W Prokuraturze Okręgowej w Opolu podejrzany usłyszał zarzuty uczestniczenia w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych. Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Opolu, Sąd Rejonowy w Opolu wobec zatrzymanego zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Poznaj więcej wiadomości w serwisie aktualności lokalnych.