Opole - Portal stolicy Górnego Śląska – OleOpole.pl
Z miasta

Ukradł portfel z 2000 zł, ale zauważył tylko 400

Złodziej ze skradzionego portfela wyjął 400 zł, a dokumenty z portfelem wyrzucił do śmietnika. Nie zauważył, że w wewnętrznej kieszeni znajduje się dużo więcej pieniędzy.

Ekspedientka pracująca w jednym ze sklepów w Opolu zanim poszła do pracy, wypłaciła z bankomatu 1600 zł. Zwiniętą w rulonik gotówkę włożyła do wewnętrznej części portfela. W środku kobieta miała już 400 złotych. Portfel odłożyła pod ladę i zaczęła pracę. Chwilę później do sklepu wszedł mężczyzna, który widząc, że nikogo nie ma przy kasie zabrał portfel.

W momencie, kiedy kobieta zorientowała się, że jej własność padła łupem złodzieja, o fakcie zawiadomiła policjantów z drugiego komisariatu Policji w Opolu. Ci natychmiast przystąpili do działania. Kryminalni rozpoczęli od zabezpieczenia monitoringu, który zarejestrował sylwetkę mężczyzny. Na jego podstawie policjanci wytypowali miejsce, w którym mógł znajdować się sprawca.

Okazał się nim 34-latek który niedawno wyszedł z więzienia. Odbywał tam karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. Zatrzymany przyznał się do kradzieży i wskazał miejsce, w którym wyrzucił portfel. Kryminalni znaleźli go w śmietniku. Wewnątrz znajdowało się 1600 złotych, dowód osobisty, karta bankomatowa i inne dokumenty. 34-latek nie mógł sobie wybaczyć, że przeoczył takie pieniądze.

Mieszkaniec Kluczborka usłyszał już zarzut kradzieży. Teraz grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia. Ekspedientka natomiast odzyskała pieniądze i dokumenty. Kobieta nie kryła wzruszenia i dziękowała policjantom za ich pomoc.

Poznaj więcej wiadomości w serwisie aktualności lokalnych.