Opole.Celniej.pl - 07.06 - Dzień Województwa
  • Marszałek Józef Sebesta i przewodniczący sejmiku Bogusław Wierdak wręczają honorowe obywatelstwo prof. Dorocie Simonides <i>Fot. Krzysztof Świderski / NTO</i>
    Marszałek Józef Sebesta i przewodniczący sejmiku Bogusław Wierdak wręczają honorowe obywatelstwo prof. Dorocie Simonides Fot. Krzysztof Świderski / NTO

07.06 - Dzień Województwa

W piątek odbyła się uroczysta sesja sejmiku, na której uchwalono święto województwa. Prof. Simonides odebrała honorowe obywatelstwo.

Święto będzie obchodzone 7 czerwca, w rocznicę utworzenia Łańcucha Nadziei, w którym blisko sto tysięcy Opolan demonstrowało w 1998 roku na rzecz utrzymania naszego regionu.

Uroczysta sesja sejmiku w Filharmonii Opolskiej rozpoczęła obchody 10-lecia obrony istnienia województwa opolskiego. Gościł na niej m.in. wicepremier i minister spraw wewnętrznych i administracji Grzegorz Schetyna, opolanin z urodzenia.

- Warto było wtedy walczyć, bo podczas obrony Opolszczyzny udało się zbudować i potwierdzić coś więcej, tożsamość regionu - mówił Schetyna. - Ta decyzja nigdy nie zostanie zmieniona. Zawsze będziemy jej bronić.

Podczas uroczystości dyplom honorowego obywatela województwa opolskiego otrzymała z rąk marszałka Józefa Sebesty prof. Dorota Simonides.

Stu dziesięciu osobom i organizacjom, które wniosły wkład w obronę województwa wręczono odznaki "Za Zasługi dla Województwa Opolskiego”.

Wśród wyróżnionych znalazła się także redakcja "Nowej Trybuny Opolskiej”.

Nowa Trybuna Opolska, Krzysztof Ogiolda, 6 czerwca 2008, "7 czerwca Dniem Województwa Opolskiego"


~Hubert~ wpis 6.06.2008, 21:10 Wpis #1 Goście Żałuję że brałem udział w akcji za województwem opolskim , takie samo zdanie ma wielu Opolan . Województwo nasze przez biura pośrednictwa pracy może nam zaoferować ...coraz mniej opłacalną pracę w Holandii lub w Niemczech. Ogólny marazm . Rosną tylko hipermarkety . Władze naszego województwa świętują .... a może tak więcej samokrytyki Panowie i Panie. Z zazdrością patrzę na dynamizm i rozwój np. Wrocławia czy choćby Rybnika. Ten mały ,, grajdołek ,, powinien być już dawno rozwiązany - bu przewietrzyć Śląsk Opolski . Hubert - ~ww~ wpis 8.06.2008, 23:22 Wpis #8 Goście Po prostu pewna grupa zainteresowana utrzymaniem stołków i biurokratycznych struktur, bardzo głośno krzyczała, i władza się bez sensu ugięła. Efektów brak, tylko trzeba utrzymywać z podatków wiele zbędnych struktur. Potencjał ekonomiczny żaden, jakieś strategie rozwoju (to jedyne osiągnięcie biurokracji), które nadają się so kosza, ciągłe pi.......e, że od województwa nic nie zależy (czyli nie ma znaczenia czy będzie ich mniej). "Specyfika i wyjątkowość"- nic takiego nie ma w zachodniej połowie. Nawet kawałek strefy ekonomicznej musieli żebrać od Wałbrzycha. Niestety jest to region od 7 boleści, który istnieje na siłę tylko dla idei i niczego więcej.

Wybory 2010 lsk