Opole - Portal stolicy Górnego Śląska – OleOpole.pl
TRANSPORT

PANEK CarSharing z ekspansją w Opolu i regionie

Rusza PANEK CarSharing, największa wypożyczania samochodów w Polsce. Samochody tego operatora pojawiły się już w 150 miastach, m.in. w Opolu, Kędzierzynie-Koźlu i Nysie. Jest to największa ekspansja w dziejach rozwoju usługi samochodów współdzielonych na świecie.

PANEK CarSharing to system wypożyczania samochodów na minuty, godziny i dni za pomocą telefonu komórkowego. Klient płaci tylko za czas i przejechane kilometry, nie ponosi kosztów paliwa, parkowania w strefach płatnego parkowania, przeglądów i ubezpieczenia. Wystarczy znaleźć auto na mapie aplikacji mobilnej telefonu, odbyć podróż, a następnie zostawić samochód w dowolnym miejscu w ramach strefy operatora.

Chcemy, aby nasza usługa docierała do jak największej liczby osób, naszą misją jest zapewnić mobilność na jak najwyższym poziomie za przystępną cenę a przy okazji dać Użytkownikom trochę radości

– mówi Katarzyna Panek, rzecznik PANEK S.A.

– Dzięki CarSharingowi można na przykład zrobić większe zakupy, pojechać do lasu, odwiedzić osobę, która potrzebuje naszej pomocy lub po prostu, dać sobie odrobinę radości z samej jazdy. Wiemy, że nie każdy ma samochód, my mamy ich ponad 2 000 i robimy wszystko, aby były jak najbardziej użyteczne – dodaje Katarzyna Panek

CarSharingiem można podróżować na krótkich dystansach, ale i pojechać w trasę. Użytkownik może zostawić auto praktycznie w każdym większym mieście w Polsce, ponieważ stref jest już 150. Wypożyczonym w ten sposób samochodem można jechać w jedną stronę, dlatego może być to doskonała opcja dla osób, które potrzebują mobilności w każdych okolicznościach.

Jak to działa?

Usługa ta skierowana jest do osób posiadających prawo jazdy i telefon komórkowy z systemem Android lub iOS. Do rejestracji w systemie będzie też potrzebna karta płatnicza. W celu wynajęcia auta należy ściągnąć aplikację PANEK (sklep Google Play lub AppStore), zarejestrować się i poczekać do 60 minut na weryfikację konta.

Na mapie aplikacji PANEK widoczne są wszystkie możliwe do wynajęcia samochody w 150 miastach. Aby użyć jednego z nich, wystarczy do niego podejść, kliknąć ikonę auta w aplikacji, a następnie wybrać opcję „rozpocznij wynajem”. Każdy samochód można też bezpłatnie i bez wychodzenia z domu na 15 minut zarezerwować.

Ile to kosztuje?

Koszt wynajęcia samochodu zaczyna się od 0,59 zł za każdy przejechany kilometr i 0,50 zł za minutę. PANEK CarSharing przygotował różnie opcje obniżenia ceny, w tym pakiet dobowy i tygodniowy, subskrypcje i przedpłaty. Co ciekawe PANEK CarSharing przyznaje też środki do wykorzystania na bezpłatne przejazdy za... umycie samochodu (40 zł) i zatankowanie (10 zł).

Wszystkie samochody są ubezpieczone, Użytkownik nie ponosi odpowiedzialności za szkody, które nie powstały z jego winy. W przypadku zniszczeń zawinionych górna granica odpowiedzialności to np. 1000 zł w przypadku Toyoty Yaris. Jeśli Użytkownik martwi się o uszkodzenia, może wykupić miesięczną subskrypcję i za 49 zł miesięcznie mieć tańsze przejazdy, 49 zł do wykorzystania na usługę i dodatkowe ubezpieczenie w gratisie.

Jakie samochody można wybrać?

Do wyboru jest wiele modeli i klas oraz prawdziwe legendy motoryzacji, począwszy od najtańszych samochodów marki Toyota Yaris, przez Toyoty Corolle, CH-R, Seaty Arona aż do Mercedesów GLA. Operator udostępnia również auta zabytkowe i klasyczne - na minuty wynająć można też takie samochody jak Maluch, Polonez, Syrena, Pontiac Trans AM, Jeep Wrangler czy Corvetta. Dla entuzjastów aut elektrycznych, w miastach gdzie znajdują się rozwinięte sieci ładowania, wynająć można Smarta, Nissana Leafa czy 400 konny samochód Jaguar I-Pace.

PANEK CarSharing stopniowo wprowadza już samochody do nowych miast, strefy są widoczne w aplikacji operatora. Dzięki możliwości podróżowania po całej Polsce samochody z czasem rozlokują się zgodnie z zapotrzebowaniem, będą też sukcesywnie uzupełniane i ich liczba będzie wraz ze wzrostem zainteresowania usługą rosnąć.